CF

Hakkımızda

Merhaba

       Hoşgeldiniz,

       Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan işletme; 2007’de Ankara’da Teg Danışmanlık ve Bilişim Hizmetleri olarak ulaştırma sektöründe küçüklü büyüklü birçok lojistik şirketine danışmanlık yaparak hizmet hayatına başladı. Ulaştırma D.H. Bakanlığı`nın sektörü düzenleyici olarak çıkardığı Karayolu Taşıma Yönetmeliği ile ilgili olarak mükelleflere hizmet vererek konusunda uzmanlaştı. Sektördeki gelişmeler neticesinde İstanbul`da da bir ofis açarak hizmetlerine burada da devam etme kararı aldı. İstanbul`da ilk ofisini Bakırköy`de 2009 yılında açtı.

       Görevi; Danışmanlık hizmeti verdiğimiz lojistik şirketlerinin Ulaştırma (UDHB) Bakanlığı ile olan ilişkilerini yürütmek, kanun ve yönetmelikler gibi hukuksal boyutta destek vermek, iş ve işlemlerinin takibini yapmak olarak söylenebilir. Bu işi 2014 yılına kadar Ankara’da ve İstanbul Bakırköy’de sürdü. 2014’te İstanbul’da satılan bir eğitim kurumunu satın alarak ADRTÜRK Uluslararası Eğitim ve Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi’ni kurdu. Başlangıçta sadece SRC Belgesi Eğitimi veren bu kuruluşu SRC5 Belgesi ve TMGD Eğitimi verir hale getirerek büyüttü. Çünkü bir planları vardı. ADRTÜRK’e göre çok önemli bir gelişme olmuştu. Türkiye; doğa ve insanı korumaya, oluşabilecek zararları önlemeye yönelik oluşturulmuş uluslararası bir anlaşmaya taraf olmuştu, Türkiye; “artık ben de insanıma ve doğama çok önem veriyorum, onu korumak için elimden geleni yapacağım” demişti. Bu anlaşma, Birleşmiş Milletler (UN) gözetiminde yürütülen ADR Yönetmeliği’dir (Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması).

       ADRTÜRK de bu anlaşmanın bir parçası olabileceğini düşünerek kollarını sıvadı. “Ülkesine ve Türk insanına büyük katkılar verebilmek” hayalini gerçekleştirebilecekti. Ülkesini ve insanlarını çok seviyordu. Türkiye’ye bu anlamda hizmet edebilmek çok önemliydi. Bu bağlamda planlarını uygulamaya başladılar; Türkiye’nin en iyi Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarını (TMGD) yetiştirecek, Tehlikeli Madde Taşımacılığında sektör temsilcilerine layık oldukları en iyi hizmeti verecek, böylece doğamızı ve insanımızı koruma fırsatını yakalayacak ve bu anlamda dünyaya örnek olacaklardı. Yollarına devam ediyorlar...

Doğayı, insanı ve ülkemizi seven herkese Saygılarımızla

 

ADRTÜRK Ailesi