Önemli:

Bildiğiniz gibi; tüm TMGD’ler 2019 Yılı içerisinde Tazeleme (Güncelleme) Eğitimi almak mecburiyetindeler. Sınav takvimine baktığımızda; Belge süreleri 06.06.2020 Tarihine kadar olan 1120 Meslektaşımız için önümüzdeki sınav takvimi çok önem arzetmektedir. Şöyle ki; Yukarıdaki tarihe kadar, bu yıl 3 ve muhtemelen 2020 de de 1 sınav bu tarihlere denk gelmektedir. Yenileme sınavına girebilmek için 3 sınav hakkımız olduğundan bunları en iyi şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

Bununla beraber, birçok TMGD’nin Tazeleme eğitimlerini sonraya bıraktığı, ötelediği, yılın ikinci yarısı, belki de son çeyreğinde eğitim almayı planladığı görülmektedir. Bu yıl tamı tamına 10.000 TMGD’nin Tazeleme eğitimi alması gerekmektedir. Aktif olan eğitim merkezlerinin sayısı maalesef çok değildir. Eğitmenlerin de asli işlerinin olduğu ve eğitimlere tam zaman ayıramayacağı gerçeğini de bu olumsuzluklara eklediğimizde birçok TMGD’nin 2019 Yılı içinde Tazeleme Eğitimi alamayacağı bir durum öngörülmektedir. Yani Tüm Tazeleme Eğitimleri 2019 Yılı son 4 ayına sıkışacak gibi görünüyor.

Tavsiye edilen aksiyon şudur ki; Tazeleme eğitimlerini bir an evvel almanız ve eğitim takvimini de göz önünde bulundurarak sınavlara yeterli hazırlığı yapmanızdır. Muhtemelen Haziran 2019 ve sonrasındaki ADR/TMGD Sınavı ADR 2019’dan yapılacaktır.

Şart olmamakla birlikte, sınav öncesi hazırlık eğitimi almanız faydalı olacaktır. ADRTÜRK olarak, sınavlardan iki hafta öncesinde Hazırlık Grupları oluşturacağız. Eğitimler 5 gün sürecek olup, 5 gün eğitime katılan TMGD’lere ADR 2019 Türkçe versiyonu hediye edilecektir.

Ayrıca; İsteyenler kendi gruplarını oluşturup Eğitim Merkezimizde ücretsiz Etüd yapabilirler.

Eğitim tarihleri; 15, 16, 21, 22, 23 Şubat olarak planlanmaktadır.