ADRTÜRK; danışmanlık hizmeti verdiği lojistik şirketlerinin, Ulaştırma (UAB) ve Altyapı Bakanlığı ile olan ilişkilerini yürütmek, kanun ve yönetmelikler gibi hukuksal boyutta destek vermek, iş ve işlemlerinin takibini yapmak gibi hizmetlerini veriyor.

ADRTÜRK, sektöre ilk adımını, 2007 yılında Ankara’da Türkiye çapında lojistik şirketlerine belgelendirme hizmeti vererek atmıştır. 2009 yılında, İstanbul Ofisini hayata geçirmiştir. 2013 yılında Tehlikeli Maddelerin Uluslararası Karayolunda Taşınması Hakkında Yönetmelik’in yürürlüğe girmesi ile İstanbul’daki yatırımlarını artırma kararı almış ve 2014 yılında merkezini İstanbul’a taşımıştır. Bu adımla birlikte, Ulaştırma (UAB) ve Altyapı Bakanlığı’nın işletmelere yönelik her adımında, gerek Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlarının (TMGD Eğitimi) Eğitimi gerekse İşletmelere TMGDK olarak Hizmet ve  belgelendirme çalışmalarında önemli bir ortağı olan ADRTÜRK, günümüzde bu çalışmalarını geliştirerek devam ettirmektedir.

ADRTÜRK, Tehlikeli Madde Lojistiği alanında 2013 yılından itibaren başta ilk ADR eğitmenlerinden olan kurucusu ve uzman ekibiyle, insan, doğa ve ürün güvenliği için profesyonel çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duymaktadır.

 

H.Gökhan Durmuş
Yönetim Kurulu Başkanı